2023-07-28
Sama w sobie również jest bardzo ciekawą rośliną. Czy wiedzieliście o tym, że:
1. Jemioła jest półpasożytem? Wodę, substancje odżywcze i produkty fotosyntezy pobiera z drzewa, na którym rośnie. Robi to, choć sama ma zdolność do samodzielnego wykonywania tego procesu.
2. Jej szerokie właściwości lecznicze zależą od tego, na jakim drzewie pasożytuje? Podobno najbardziej wartościowa jest jemioła ściągnięta z dębu.
3. Znajdujące się w jemiole lektyny i wiskotoksyny wykazują działanie cytoksyczne (niszczą komórki nowotworowe)? Pobudzają także układ odpornościowy.
4. Jej owoce i liście są wykorzystywane w leczeniu nadciśnienia i miażdżycy?
5. Bezpośrednie spożycie surowej jemioły jest dla człowieka trujące? Przed rozpoczęciem kuracji jemiołą najlepiej poradzić się lekarza.
Grill w ogrodzie to doskonały sposób na spędzenie czasu z najbliższymi. Leniwy wypoczynek lub sportowe aktywności na trawie są bardzo odprężające, ale w pobliżu mogą czaić się kleszcze. W dodatku im bliżej wieczora tym więcej komarów pojawia się w otoczeniu. Jak skutecznie się przed nimi zabezpieczyć? Oto kilka sprawdzonych metod z wykorzystaniem produktów BROS.
czytaj więcejPojawienie się gniazda szerszeni w okolicy domu lub działki nie jest dobrą wiadomością. Owady te potrafią być groźne, a ich imponujące rozmiary budzą słuszny strach wśród wielu osób. Chcąc pozbyć się nieproszonych gości z ogrodu, odpowiednie kroki należy podjąć jak najwcześniej. Jak wykorzystać do tego gaśnicę na osy i szerszenie oraz na czym polega jej działanie?
czytaj więcej