2023-08-02
Zaleca się, aby hortensję zabezpieczać pod koniec listopada, kiedy gleba przemarza na głębokość 3-4 cm. Jeśli zabieg wykonamy zbyt wcześnie, możemy zachęcić roślinę do dalszej wegetacji. Wówczas przy nadejściu pierwszego silniejszego mrozu, hortensja może mocno ucierpieć.
W celu zabezpieczenia rośliny, rozkładamy nad korzeniami warstwę kory sosnowej, natomiast całą roślinę szczelnie owijamy agrowłókniną, a następnie mocujemy sznurkiem. Biała agrowłóknina chroni krzew przed mrozem, a jednocześnie przepuszcza powietrze i wodę. Nie należy zbyt szybko pozbywać się zimowych okryć hortensji, ponieważ groźne są dla niej również majowe przymrozki.
Ukąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.
czytaj więcejPrzycinanie róż powszechnie uważa się za skomplikowane. W rzeczywistości zabieg ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać podstawowe potrzeby poszczególnych gatunków krzewów oraz wiedzieć w jakim terminie i jaką techniką je przycinać. Trzeba pamiętać, że cięcie róż to podstawowy element ich pielęgnacji oraz warunek pięknego kwitnienia pędów i wymarzonego uformowania rośliny. Zabiegu nie należy więc unikać. Sprawdź, jak i kiedy ciąć róże.
czytaj więcej