pl

Jak przedłużyć trwałość choinki?

Jak przedłużyć trwałość choinki?

Żywa choinka jest niezastąpioną ozdobą każdego domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie pachnie, wprowadza magiczną atmosferę i jest uwielbiana przez wszystkich domowników. Podpowiadamy jak najdłużej cieszyć się jej pięknym wyglądem stosując Odżywkę do choinek Biopon.

1. Wybór odpowiedniego drzewka

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego drzewka. Powinno mieć elastyczne gałązki oraz intensywny zapach. Choinka z brązowiejącymi i ostrymi igłami może być przesuszona i trudno będzie ją odratować. O tym jakie drzewko najlepiej wybrać na choinkę pisaliśmy tutaj.

2. Sposób użycia: Choinka w stojaku

Przed włożeniem drzewka do stojaka zaleca się, aby przyciąć końcówkę pnia o minimum 2 cm. Następnie należy napełnić stojak wodą, dodając 30ml Odżywki do choinek Biopon (3/4 nakrętki) na każdy litr wody. Poziom wody powinien być regularnie sprawdzany, a w razie potrzeby jej brak trzeba uzupełnić, dodając za każdym razem odpowiednią ilość odżywki.

3. Sposób użycia: Choinka w doniczce

W przypadku choinki w doniczce, odżywkę należy stosować przy każdym podlewaniu, dodając 30ml (3/4 nakrętki) na każdy litr wody.

Odżywka do choinek Biopon przedłuża trwałość świątecznych drzewek, sprawia, że wszystkie gałązki są lepiej nawodnione, co ogranicza żółknięcie i opadanie igieł. Regularne jej stosowanie pozwoli cieszyć się żywą choinką przez cały świąteczny okres.

 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.