Wpisz co najmniej 3 litery...

Co zrobić, by owady nie przedostawały się do mieszkania?

Najlepszym sposobem, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do mieszkania, jest szczelne zamykanie drzwi i okien. Nie jest to jednak możliwe przez cały czas, bo pomieszczenia potrzebują wietrzenia. Jest to konieczne zwłaszcza w cieplejsze pory roku, a to właśnie wtedy aktywność owadów jest największa i z chęcią zaglądają one do domów i altan działkowych. W jaki sposób chronić pomieszczenia przed nieproszonymi gośćmi?

Ciekawostki o pluskwach. Czego nie wiedziałeś o tych owadach?

Pluskwy są znane z zamiłowania do krwi. Na swoje ofiary czyhają w hotelowych pokojach, samolotach, pociągach, a nawet w mieszkaniach. Ich ugryzienia nie są bolesne, ale powodują swędzenie, a sama obecność pasożytów powoduje wstręt i niechęć u wielu osób. Pomimo swojej szkodliwości, pluskwy skrywają fascynujące tajemnice. Odkrywamy przed Wami niektóre z nich.

Jak skutecznie zwalczać ślimaki w ogrodzie?

Ślimaki, pomimo swego niewinnego wyglądu, mogą szybko stać się utrapieniem, niszcząc delikatne rośliny i zakłócając równowagę ogrodowego ekosystemu. W obliczu tego problemu, wielu ogrodników zastanawia się, jak skutecznie zwalczać ślimaki w ogrodzie?

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

Jak wyprosić kreta z ogrodu?

Kret niszczy trawnik, tworzy nieestetyczne kretowiska, drąży tunele pod ziemią i podgryza korzenie roślin. Wielu osobom zależy, by wyniósł się z ogrodu. Co zrobić, aby zniechęcić szkodnika do zamieszkania na naszym podwórku?

Skuteczne sposoby na komary

Komary doskwierają nam często, szczególnie wiosną i latem. Najtrudniej jest ich uniknąć w ogrodzie podczas wieczornego grillowania czy wypoczynku. Co zrobić, żeby owady dały nam spokój?

Osy w ogrodzie. Co zrobić?

Często w ogrodzie możemy natknąć się na osy, które swoje gniazda budują w ziemi, pod dachami, na tarasach, altanach lub drzewach. Wielu decyduje się wtedy na wezwanie straży pożarnej lub firmy dezynsekcyjnej. Jak poradzić sobie z osami?

Jak pozbyć się kotów z ogrodu?

Koty to jedne z najbardziej uwielbianych zwierząt domowych. Jednak niektóre z nich, zwłaszcza te nieudomowione, potrafią wyrządzić wiele szkód w ogródkach. Jak zniechęcić koty do odwiedzania naszego podwórka?

Jak walczyć z mrówkami w domu?

Mrówki są nieproszonymi gośćmi ogrodu, ale prawdziwy problem pojawia się, gdy zaczynają wchodzić także do domu. Szkodniki potrafią wspiąć się po elewacji i przejść do środka nawet przez najmniejszą szczelinę. Jak poradzić sobie, gdy mrówki pojawią się w mieszkaniu?

DO GÓRY